fbpx

OSTUTINGIMUSED

1. Ostutingimused

1.1 Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad BALTEX OÜ kaudu ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid. Kaubavalik ja hinnad muutuvad ette teatamata.

1.2 Ostmiseks kättesaadava kauba kogus on toodud ajalise nihkega ja võib tegelikust laoseisust erineda.

1.3 Ostu-müügi tehing loetakse sõlmituks (jõustunuks) sellest hetkest, kui kokkulepitud ettemaksusumma on laekunud BALTEX OÜ arvele.

1.4 Tellitud kaup broneeritakse automaatselt.

1.5 Ostja ja BALTEX OÜ vahel tekkinud tellimuste ja ostudega seotud vaidlused lahendatakse läbirääkimistega. Kui kokkuleppele ei jõuta, saavad pooled oma õiguste kaitseks pöörduda tarbijakaitse ametisse või Tallinna linnakohtusse. Erimeelsuste lahendamisel lähtuvad pooled Eesti Vabariigis kehtivatest seadustest.

2. Tellimine 

2.1 Valige e-poest toode, mida soovite osta. Kõik Teie poolt valitud tooted lisanduvad automaatselt ostukorvi.

2.2 Avades ostukorvi on Teil võimalus korrigeerida toodete kogust ning tooteid ostukorvist ka kustutada.

2.3 Kui olete kõik tooted ostukorvi sisestanud, vajutage VORMISTA TELLIMUS.

2.4 Tellimuses tuleb täita kõik * (tärniga) tähistatud lahtrid.

3. Hinnad ja tasumine 

3.1 Kõik meie (sininevalgus.ee-poes olevad) hinnad on Eurodes (€) ning ei sisalda käibemaksu. (BALTEX OÜ ei ole käibemaksukohuslane). 

3.2 Peale soovitud kauba ostukorvi lisamist on Teil võimalik valida sobiv makseviis.

3.3  Toodete eest saate tasuda:

1) Eesti internetipankade linkide kaudu. SWEDBANK, LHV, LUMINOR, SEB, COOP PANK (makseid vahendab MAKSEKESKUS AS). 

2) Kauba kättesaamiseks tuleb valida üks sobivatest pakisaatmise teenustest. Meie tarnepartneriteks on Smartpost, Omniva ja DPD. 

3) Ülekandega emailile saadetud arve alusel.

4) BALTEX OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, Teie ettevõte edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.

SOODUSKUPONGID

Meie lehel on võimalik ka kasutada sooduskuponge! Sooduskupongid kehtivad kõikidele toodetele. Neid on võimalik lisada ostukorvis asetsevasse lahtrisse (sooduskupongid). Sooduskupongide soodustuse protsent sõltub kampaaniast (Kuponge väljastame 5-50% ulatuses). Lisaks väljastame ka tasuta tarne kuponge. Lisainfot kupongide kohta leiate meie Facebookist ja Instagramist!

BALTEX OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, BALTEX OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

4. Tarneaeg ja transport

4.1 Kaubad postitatakse hiljemalt kahe tööpäeva jooksul peale ülekande laekumist (sooduskampaaniate ajal postitakse Teie tellimus 2-5 tööpäeva jooksul). Tooted on koheselt laos olemas (juhul kui pole järeltellimise märgist). Tavatellimuse puhul maksimaalne tarneaeg 4 tööpäeva. “saadaval järeltellimisel” olevad tooted on tavapärasest pikema tarneajaga, milleks tavaolukorras on 5-14 tööpäeva. Meie tarnepartneriteks on Smartpost, Omniva ja DPD. Juhul kui kodulehel on märge “tavapärasest pikem tellimise aeg” tähendab see seda, et hetkel on olnud väga palju tellimusi meie kodulehe süsteemis ning nende kokkupanek võtab veidi kauem aega. Kõik pakid pannakse võimalikult kiirelt kokku ja saadetakse kliendini. Juhul kui soovite lisainfot enda paki kohta, siis kirjutage: info@sininevalgus.ee. 

4.2 Teised saatmisviisid toimivad vastavalt teenust pakkuva ettevõtte tingimustele ja hinnakirjale.

4.5 Tooteid ei saadeta tavatellimuse puhul väljaspoole Eesti Vabariiki. (Kui on soov saata väljaspoole Eestit, siis kirjutage meile eraldi e-mail.

5. Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine 

5.1. Teil on õigus peale toodete eest tasumist, kuid enne toodete kohaletoimetamist oma tellimus tühistada, saates BALTEX OÜ e-poe e-maili aadressile info@sininevalgus.ee vastavasisulise teate koos tellimuse numbriga ning oma arvelduskonto numbriga või helistades BALTEX OÜ kontakttelefonile +372 53461380. BALTEX OÜ tasub tagastatud toote saatmiskulud. 

5.2. Peale tellimuse tegemist on kliendil aega 14 – päeva jooksul esitada tagastamissoov. Antud soovi saab esitada juhul kui toode on ainult proovitud ning saab tagastada originaal pakendis ja kiles. Juhul kui toode on kantud rohkem kui 1-el korral, siis tagastab sininevalgus.ee 50% tellimuse summast (kantud tooted ei ole samaväärsed kasutamata toodetega). Kui soovite ostetud kauba pärast proovimist tagastada, siis on Teil võimalus 14 päeva jooksul toode tagastada või välja vahetada muu toote vastu , saates BALTEX OÜ e-poe e-maili aadressile

info@sininevalgus.ee vastavasisulise tellimuse tühistamise teate koos tellimuse numbriga, või helistades BALTEX OÜ kontakttelefonile +372 53461380.

5. 3  Punktis 5.2 sätestatud juhul tagastatakse Teile ostu eest tasutud summa tagasi Teie arveldusarvele hiljemalt 14 päeva jooksul alates taganemisteate jõudmisest meieni, eeldusel, et olete sama tähtaja jooksul kauba tagastanud. 

Tarne tasu ei kuulu tagastamisele. Kui saadame teile tagastatud summa, siis sellest arvutatakse maha kohaletoimetamise tasu. Tarnekulu hüvitatakse 100%, kui tegu on defektse tootega.

5.4. Tagastatav toode peab olema komplektne (sisaldama kõiki tootepakendis sisaldunud esemeid jne).

5.5. Kui tagastatav toode (ja toote pakend) on halvenenud ja halvenemine on põhjustatud asjaoludest, mis ei ole tingitud BALTEX OÜ poolt; ning toote mittesihipärase kasutamise tulemusena, on BALTEX OÜ -l õigus tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Teie poolt toote eest tasutud ning Teile tagastamisele kuuluva summaga. Tasaarvestamiseks saadab BALTEX OÜ Teile tasaarveldamise avalduse Teie poolt tellimuse vormistamisel teatatud e-maili aadressile. Juhul, kui Te ei ole nõus tasaarveldamise teates näidatud väärtuse vähenemisega, on Teil õigus kaasata toote väärtuse vähenemise kindlakstegemiseks sõltumatu ekspert. Ekspertiisiga seotud kulud jagatakse pooleks Teie ja BALTEX OÜ vahel, v.a juhul, kui ühe poole seisukoht osutub ilmselt põhjendamatuks. Sellisel juhul kannab ekspertiisiga seotud kulud pool, kelle seisukoht osutus ilmselt põhjendamatuks.

6. Garantii ja nõuetele mittevastavate toodete tagastamine

6.1 BALTEX OÜ ei vastuta:

1) Teie süül toote halvenemise/kahjustumise eest.

2) Puuduste eest, mis on tekkinud toote mittekorrapärase kasutamise tagajärjel.

3) Toote normaalse füüsilise kulumise eest tavalise kasutamise korral.

6.2. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Teil õigus nõuda toote asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote vastu või taganeda tellimusest ja tagastada nõuetele mittevastav toode BALTEX OÜ kulul.

6.3. Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) Teie poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul arvates tellimusest taganemise ja toote tagastamise soovi kohta teate saamisest.

7. Vastutus ja vääramatu jõud 

7.1. BALTEX OÜ vastutab Teie ees ja Teie vastutate BALTEX OÜ ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

7.2. BALTEX OÜ ei vastuta Teile tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida BALTEX OÜ ei saanud mõjutada ning mille saabumist BALTEX OÜ ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

8. Privaatsus

8.1 Meie e-poest ostmine on turvaline, Teie isikuandmeid töödeldakse kooskõlas kehtivate seadustega ning ei avaldata kolmandatele isikutele, neid kasutatakse ainult tellimuse täitmiseks ja tellimusega seotud küsimuste lahendamiseks.

8.2 Kõiki BALTEX OÜ e-poe külastamise ja ostude sooritamise käigus teatavaks saanud kliendi isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot. Krüptitud andmesidekanal (SSL) pankadega tagab ostu sooritaja isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse. Ka BALTEX OÜ -l puudub neile juurdepääs.

8.3 Veebilehel registreerudes, kontaktvormide kasutamisel ja/või e-poes ostude tegemisel, võidakse vastava teenuse osutamiseks Teie käest koguda järgnevaid isikuandmeid:

 • Teie valitud sininevalgus.ee kasutajanimi
 • Teie valitud sininevalgus.ee parool
 • Eesnimi
 • Perekonnanimi
 • E-posti aadress
 • Ettevõtte nimi
 • Arveaadress
 • Tarneaadress

8.4 Teenuse osutamiseks ning selle parandamiseks kasutame me küpsiseid. Küpsised on väiksemahulised tekstifailid, mis salvestatakse meie veebilehte külastades brauseri poolt Teie arvutisse või seadmesse. Need võivad sisaldada tehnilisi andmeid Teie seadme ja Interneti-ühenduse kohta (nt kasutatav operatsioonisüsteem, brauseri versioon, IP-aadress, küpsised ja kordumatud ID-d), infot Teie eelistuste ja kasutamisemustrite kohta meie veebilehel, vajalikku informatsiooni veebilehe funktsioneerimiseks jms. Küpsised ei ole ohtlikud ja ei kahjusta arvutit ega faile.

Me ei pääse ligi ega kontrolli neid küpsiseid, mille on meie lehele paigaldanud kolmandad pooled — nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Selleks soovitame Teil eraldi tutvuda kõigi kolmandate poolte privaatsuspoliitikaga.

Veebilehel kasutame me järgnevaid kasutaja andmeid sisaldavaid küpsiseid:

 • Kasutaja keelevalik
 • Kasutaja privaatsus- ja kasutustingimustega nõusoleku staatus
 • Google Analytics süsteemiga seonduvad küpsised
 • Facebook Live Chat For WordPress mooduliga seonduvad küpsised

Kui soovite kasutada meie veebilehe kõiki võimalusi, peate küpsiste kasutamiseks loa andma. Vastasel juhul on Teil õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse, mida saate teha enda veebilehitseja seadetest. Küpsiste blokeerimisel peate arvestama, et kõik veebilehe funktsioonid ei pruugi pärast küpsiste blokeerimist enam kättesaadavad olla ning me ei saa garanteerida veebilehe korrektset käitumist.

BALTEX OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, BALTEX OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le